Producenci
Kaptur SR 530 (TH3)
Opis
Kaptury razem z zasilaną z baterii jednostką nawiewową SR 500/SR 500 EX/SR 700 i odpowiednimi filtrami i pochłaniaczami stanowią bazę systemu ochrony dróg oddechowych wspomaganą wentylacją.
Wąż oddechowy podłączany do kaptura zakończony jest wyposażoną w filtry i pochłaniacze jednostką wentylującą. Powstające w kapturze nadciśnienie nie pozwala na przeniknięcie do wnętrza kaptura cząstek i innych zanieczyszczeń. System SR 500 stanowi alternatywę dla masek i półmasek, szczególnie przy ciężkich i długotrwałych pracach, w wysokich temperaturach.
Kaptury SR 520 i SR 530 charakteryzują się następującymi właściwościami:
- ochrona dróg oddechowych i części czołowej twarzy
- wizjer odporny na uderzenia i chemikalia
- system wentylacji nie dopuszcza do zaparowania szyby wizjera
- regulowane paski nagłowia
- na stałe zamontowany elastyczny wąż oddechowy.
Kaptur jest dopuszczona wraz z jednostką nawiewową SR 500 EX do stosowania w atmosferze narażonej na eksplozję (Dyrektywa ATEX 94/9/EC).
Kaptury te mogą być również użyte z aparatem wężowym sprężonego powietrza SR 507 i kombinacja taka umożliwia ochronę dróg oddechowych przy użyciu aparatu sprężonego powietrza o stałym przepływie powietrza.
| Art.nr. | H06-0412 |
|---|---|
| Opis modelu | SR 530 |
| Kolor | Niebieski |
| Okres przechowywania (lata) | 5 |
| Kraj produkcji | Szwecja |
| Temperatura robocza | -10 – +55 °C, < 90 % RH |
| Temperatura przechowywania | -20 – +40 °C, < 90 % RH |
| Przypisany współczynnik ochrony | 100 (3A,3B), 200 (TH3) |
| Nominalny współczynnik ochrony | 200 (3A,3B), 500 (TH3) |
| Certyfikaty | EN 12941:1998 + A2:2008, EN 14594:2005 |
| Dyrektywa 1 | PPE 89/686/EEC |
| Dyrektywa 2 | ATEX 2014/34/EU |
| Klasyfikacja 2 | II 2 D Ex ib IIB IIIC T195° Db, II G Ex ib IIB T3 Gb |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.