Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Sprzęt chroniący przed upadkiem firmy Protekt. Szelki, liny, amortyzatory, urządzenia asekuracyjne - wszystko to, co jest niezbędne do zabezpieczenia pracownika przed upadkiem z wysokości.

Zestaw asekuracyjny BASIC PRO 1 Zestaw asekuracyjny BASIC PRO 1
Producent: PROTEKT
Cena: 329,00 zł (netto: 267,48 zł )
zestaw
zobacz więcej
  • nowość
Zestaw asekuracyjny BASIC 5 Zestaw asekuracyjny BASIC 5
Producent: PROTEKT
Cena: 309,00 zł (netto: 251,22 zł )
zestaw
zobacz więcej
Zestaw BASIC Zestaw BASIC
Producent: PROTEKT
Cena: 169,00 zł (netto: 137,40 zł )
zestaw
zobacz więcej
Zestaw BASIC 2 Zestaw BASIC 2
Producent: PROTEKT
Cena: 220,00 zł (netto: 178,86 zł )
zestaw
zobacz więcej

Odpowiednio dobrane zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości chronią przed utratą życia lub zdrowia. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne zestawy do pracy w trudnych warunkach, które zabezpieczą Ciebie i Twoich pracowników.

Ochrona przed upadkiem z wysokości – jakie zabezpieczenia będą najskuteczniejsze?

W niektórych zawodach zapewnienie pracownikom odpowiedniej ochrony przed upadkiem z wysokości jest wymagane prawnie. W innych sytuacjach nie ma takiego wymogu, ale rozsądek nakazuje, aby wyposażyć się w podstawowe zabezpieczenie. Jeśli chcesz zapewnić sobie lub osobom, które zatrudniasz, ochronę przed upadkiem, to musisz polegać na profesjonalnym sprzęcie, który nie zawiedzie. Tu znajdziesz produkty zgodne z europejskimi normami, takimi jak EN 355.

Co w zestawie do ochrony przed upadkiem?

Istnieją różne sposoby, by zapewnić pracownikom ochronę przed upadkiem z wysokości. Zdecydowanie warto wybrać zestaw asekuracyjny profesjonalnego producenta. Współpracujemy między innymi z firmą Protekt, polskim producentem, który oferuje takie rozwiązania od 1989 roku. Wszystkie środki do ochrony przed upadkiem z wysokości tej firmy posiadają europejskie certyfikaty i oznaczenie CE.

Jakie zabezpieczenia przed upadkiem z dachu zawierają zestawy?

  • Szelki bezpieczeństwa z podparciem rąk i nóg;
  • linka asekuracyjna z kompletem zatrzasków i amortyzatorem;
  • torba do przewożeniu zestawu.

Najważniejszym elementem do ochrony przed upadkiem z wysokości jest linka BHP. To od niej zależy utrzymanie człowieka i często ciężkiego sprzętu, a więc nawet kilkuset kilogramów. Liczy się tu jakość każdego elementu, bo olinowanie nie może być zbyt rozciągliwe, a metalowe zaczepy muszą utrzymać całość na miejscu. Kolejnym ważnym elementem są szelki bezpieczeństwa, bo to od nich zależy, czy zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości uchroni całe ciało.

Zanim wybierzesz zabezpieczenia przed upadkiem z dachu

Zanim dobierzesz odpowiedni zestaw zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, zastanów się nad tym, jakich rozmiarów będziesz potrzebował. Wbrew pozorom nie ma jednego, uniwersalnego rozmiaru sprzętu. Długość liny musi być odpowiednio dopasowana do wysokości, na której będzie wykonywana praca, a szelki będą się różniły wielkością zależnie od tego, czy chodzi o rozmiar M-XL czy XXL.

Skuteczność sprzętu do ochrony przed upadkiem z wysokości nie może być zweryfikowana dopiero w momencie, gdy dojdzie do wypadku i bezpieczeństwo pracownika rzeczywiście będzie zagrożone. Nie pozwól, by w takiej chwili okazało się, że dobrany sprzęt nie zapewnił odpowiedniej ochrony przed upadkiem z wysokości. W przypadku większej ekipy zapewnij pracownikom różne rozmiary sprzętu do wyboru. Pamiętaj, że w przypadku pracy zimą trzeba wziąć też pod uwagę grubą odzież roboczą, jaką pracownicy mogą mieć pod zestawem do zabezpieczania przed upadkiem. Zobacz poszczególne zestawy i wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twoich potrzeb, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci pomogą w doborze odpowiedniego zestawu chroniącego przed upadkiem z wysokości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl