Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Prysznice i namioty ratunkowe i dekontaminacyjne Hughes Safety Showers służące do odkażania osób poszkodowanych w katastrofach chemicznych i biologicznych.

Płyn do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 100 ml Płyn do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 100 ml
Producent: PLUM
Cena: 149,00 zł (netto: 137,96 zł )
szt.
zobacz więcej
Prysznic do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 5 l Prysznic do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 5 l
Producent: PLUM
Cena: 5 190,00 zł (netto: 4 805,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Spray do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 600 ml Spray do dekontaminacji PLUM BodyNeutrAll 600 ml
Producent: PLUM
Cena: 899,00 zł (netto: 832,41 zł )
szt.
zobacz więcej

Niektóre zawody narażone są na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, przez co zachodzi ryzyko zakażenia się groźną chorobą lub uszkodzenia skóry. Usunięciu tego typu zagrożenia służy specjalny namiot dekontaminacyjny. Powinien on znaleźć się w miejscach pracy, gdzie pracownicy są narażeni na czynniki niebezpieczne. Bardzo często też takie namioty można łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Kiedy najczęściej jest używany namiot dekontaminacyjny?

Namioty ratunkowe to pomieszczenia, które używane bywają przez pracowników zakładów przemysłowych lub chemicznych, ale przede wszystkim przez służby ratunkowe takie jak straż pożarna, policja, wojsko. Specjalne komory w namiotach oraz przenośne prysznice ratunkowe i prysznice dekontaminacyjne pozwalają na skuteczne prowadzenie akcji ratunkowych przy skażeniach terenu groźnymi substancjami chemicznymi lub biologicznymi. Prysznice dekontaminacyjne są także wykorzystywane w czasie skażeń radioaktywnych, do których doszło w ramach awarii. Czasami spotyka się je także przy szpitalach, najczęściej w oddziałach zakaźnych.

Gdzie powinien stanąć dekontaminacyjny namiot z prysznicem?

Odpowiedni namiot i prysznic powinny stanąć w miejscu, do którego łatwo może się dostać każda osoba, która może zostać objęta skutkami napromieniowania lub skażenia. Powinien być ustawiony możliwie jak najbliżej miejsca zagrożonego skażeniem. Musi bowiem zapewnić wszystkim pracownikom możliwość jak najszybszego zmycia zanieczyszczeń. Same namioty zazwyczaj pozwalają na ustawienie ich gdziekolwiek. Mają bowiem specjalną konstrukcję, która pozwala na rozstawienie niezależnie od typu podłoża.

Jak powinien być użytkowany dekontaminacyjny namiot ratunkowy?

Dekontaminacyjny namiot z prysznicem powinien być rozstawiany wtedy, kiedy istnieje taka konieczność. Oprócz tego niezwykle ważna jest bieżąca konserwacja i kontrola działania wszystkich systemów. Jest to szczególnie istotne w przypadku modeli, które umożliwiają nadmuchiwanie się bez pomocy ludzkich rąk. Mimo to także konstrukcje, które rozkłada się samodzielnie, trzeba regularnie konserwować. Bardzo ważne w ich przypadku jest bowiem szybkie rozłożenie i użycie w razie potrzeby. Oprócz tego przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar wybranego namiotu oraz wszelkie ewentualne opcje dodatkowe, w które mogą być wyposażone namioty.

Dlaczego namiot i prysznic dekontaminacyjny są takie ważne?

Namioty ratunkowe umożliwiają stosunkowo dużej ilości ludzi szybkie usunięcie skutków zanieczyszczenia. Mogą być wykorzystane w wielu miejscach od szpitali przez zakłady przemysłowe aż po wojsko. Mogą uratować życie setkom osób w bardzo krótkim czasie, a do tego ich rozstawienie zazwyczaj nie wymaga dużo czasu – najczęściej namiot da się postawić w mniej niż 3 minuty. Odpowiedni sprzęt tego typu powinien stanąć w każdym miejscu, w którym istnieje zagrożenie skażeniem, bądź kontaktem z niebezpieczną substancją. Przydaje się on w każdym miejscu, które potencjalnie może być narażone na wystąpienie katastrofy.

W naszym sklepie znajdziesz różne modele namiotów ratunkowych i pryszniców dekontaminacyjnych, dzięki czemu likwidowanie skutków pracy ze szkodliwymi substancjami będzie łatwe i bezpieczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl