Cena
-
od
do
Profile ostrzegawczo-ochronne doskonale sygnalizują i ostrzegają o miejscach niebezpiecznych takich jak krawędzie, występy, itp. Absorbują uderzenia udaremniając niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała. Umieszcza się je najczęściej przy maszynach, windach, przejściach wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, szczególnie przy zejściach do piwnic, garaży.
Profile ochronno-ostrzegawcze służą do wyróżniania i zabezpieczania niebezpiecznych krawędzi. Są potrzebne nie tylko w zakładach przemysłowych, ale też w domach, szkołach czy przedszkolach – wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia ciała przez niezabezpieczoną krawędź.
Profil ostrzegawczy, nazywany także ochronnym, polecamy również do ciemnych pomieszczeń, w których odpowiednie zabezpieczenie krawędzi jest właściwie jedynym pewnym sposobem na to, by nie wpaść na ostry kant mebla, szyby, maszyny. Warto zabezpieczyć w ten sposób piwnice, ciemnie i inne pomieszczenia, w których nie można polegać na wzroku.
Profile ochronno-ostrzegawcze – rodzaje
Profile ostrzegawczo-ochronne klasyfikuje się na kilka sposobów. Pierwsze rozróżnienie to narożniki i profile sprzedawane na metry, służące do zabezpieczania krawędzi.
Drugim rozróżnieniem są kształty poszczególnych profili. W tym dziale znaleźć można kilkanaście różnych rodzajów profili ochronnych o różnych wymiarach: płaskich, okrągłych, wąskich, o szerokim otworze, kwadratowych i nieregularnych.
Jeśli nie wiesz, jaki profil ostrzegawczy będzie najlepszy w Twoim zakładzie, prześlij zdjęcie krawędzi, a nasz dział obsługi klienta postara się pomóc w wyborze.
Profile ostrzegawcze – do czego?
Profil ochronny pozwala Ci zabezpieczyć krawędzie z:
- metalu,
- szkła,
- drewna,
- plastiku
- i wielu innych materiałów.
Czasem jest to jedyne możliwe rozwiązanie, aby zabezpieczyć krawędź lub inny wystający element np. maszyny lub konstrukcji. Profile ochronne są wyposażone w warstwę klejącą, która ułatwia ich dopasowanie i zapewnia trzymanie się na wybranym miejscu.
Profil ostrzegawczy a profil ochronny
Czy jest jakaś różnica? W skrócie chodzi o tę samą grupę produktów. Różnią się one od siebie głównie kolorem i rzadziej funkcją. Przykładem profili ochronnych są np. narożniki. To niewielkie elementy, które nie rzucają się w oczy. Ich główną funkcją jest zabezpieczenie ostrego narożnika. Profile ostrzegawcze, a więc takie, które montuje się, by uczynić kanty i inne elementy bardziej widocznymi, produkuje się zwykle w charakterystyczne żółto-czarne lub biało-czerwone pasy. To obowiązujące powszechnie na świecie oznaczenie, które stosuje się między innymi w miejscach wypadków. Taka para kolorów wraz z pasiastym wzorem powoduje natychmiastowe zwiększenie czujności i dlatego warto zastosować ją na krawędziach, gdzie ich przekraczanie może być niebezpieczne (np. strefa wokół pracującej maszyny, otwarty właz itp.). Jeśli pracownikom nie grozi niebezpieczeństwo, być może lepszym rozwiązaniem będą zwykłe, czarne lub białe profile ostrzegawcze. W tym dziale znajdziesz każdy z tych wariantów.