Producenci
Walizka z płukankami Cederroth Eye Wash 5 x 500 ml
Opis
Walizka z płukankami do oczu Cederroth to rozwiązanie idealne wszędzie tam, gdzie może dojść do zaprószenia lub ochlapania oczu niebezpiecznymi substancjami lub pyłami, a nie jest możliwe lub konieczne zamontowanie oczomyjki na stałe. Płukanki Cederroth neutralizują wpływ niebezpiecznych zasad i kwasów na oko oraz wypłukują ciała stałe, które dostały się do oka.
Praktyczna walizka pozwala na zabranie ze sobą płukanek do pracy w terenie. Sprawdzi się także jako zapas płynów do płukania oczu w czasie transportu poszkodowanego do szpitala. Rozpoczęcie płukania oka w pierwszych sekundach po wypadku ma bardzo duże znaczenie. Płuczka do oczu Cederroth zapewnia obfity strumień roztworu, a końcówka w kształcie wanienki zapewnia skierowanie go prosto do oka, jednocześnie pomagając utrzymać płukane oko otwartym.
Produkt zastąpił poprzednią wersję - walizkę z płuczkami Cederroth nr REF 7255.
Charakterystyka produktu:
- Płukanki Cederroth umieszczone w walizce przeznaczone są do pracy w terenie i wszędzie tam, gdzie może być wymagana nagła interwencja, a nie ma dostępu do oczomyjek zamontowanych na stałe.
- Walizkę łatwo otwiera się poprzez przesunięcie w bok żółtych klamer.
- Przestrzeń między butelkami pozwala na łatwe chwycenie butelek z płukanką, a szybkie użycie roztworu płukanki zwiększa szansę uratowania oka.
- Walizka posiada półprzezroczystą plastikową obudowę z solidnym uchwytem.
- Walizkę można postawić w dowolnym miejscu lub powiesić na ścianie.
- Płukanka do oczu Cederroth neutralizuje wartość pH w oku. Znajdujący się w środku roztwór pozwala na wypłukanie z oka ciał stałych jak i neutralizuje kwasy i zasady.
- Szybkie użycie roztworu płukanki zwiększa szansę na uratowanie zanieczyszczonego oka.
- Ergonomiczny kształt butelki.
- Znakomite właściwości płuczące oko.
- Butelka jest łatwa w użyciu, a dopasowana do oka końcówka zapewnia obfity strumień roztworu.
- Butelkę otwiera się jednym prostym ruchem ręki poprzez przekręcenie.
- Butelka wyposażona w wanienkę z korkiem chroniącym ją od kurzu. Korek służy jednocześnie do otwierania.
- Produkt przeznaczony jest do miejsc pracy, w których występuje wysokie ryzyko uszkodzenia oczu.
W zestawie:
- 5 x 500 ml sterylnego roztworu izotonicznego soli fizjologicznej bez konserwantów, jednokrotnego użytku,
- walizka na płukanki.
Parametry techniczne:
- Płyn: 500 ml Sterylny, izotoniczny chlorek sodu 0,9%, zbuforowany boranem sodu do obojętnego pH,
- wymiary płukanki: Ø 6,6 x 23,5 cm,
- waga pełnej walizki: 3925 g,
- wymiary walizki: 103 x 430 x 318 mm,
- pojemność: 5 x 500 ml,
- przydatność do użycia: 4,5 roku od daty produkcji.
- produkt zawierający wyroby medyczne klasy I z oznakowaniem CE.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.